Migający pasek narzędzi Worda
Thread poster: Maja Źróbecka, MITI
Maja Źróbecka, MITI
Maja Źróbecka, MITI  Identity Verified
Poland
Local time: 01:55
English to Polish
+ ...
Jun 10, 2007

Ja, jak zawsze, z pytaniem technicznym. Od jakiegoś czasu mryga mi pasek narzędzi w Wordzie, a dokładnie pola z nazwą czcionki, rozmiarem oraz % widoku.

Ponadto jak otwieram dokument Worda, to otrzymuje komunikat, że drukarka jeszcze nie odpowiedziała i czy chcę czekać. Jak wybiore "nie", to normalnie opala mi się plik. Zaznaczam, że nie mam nic w kolejce do drukowania i w ogóle nic nie drukowałam np. dziś.

Czy ktoś może miał podobne problemy?
... See more
Ja, jak zawsze, z pytaniem technicznym. Od jakiegoś czasu mryga mi pasek narzędzi w Wordzie, a dokładnie pola z nazwą czcionki, rozmiarem oraz % widoku.

Ponadto jak otwieram dokument Worda, to otrzymuje komunikat, że drukarka jeszcze nie odpowiedziała i czy chcę czekać. Jak wybiore "nie", to normalnie opala mi się plik. Zaznaczam, że nie mam nic w kolejce do drukowania i w ogóle nic nie drukowałam np. dziś.

Czy ktoś może miał podobne problemy?

Z góry dziękuję.

Maja
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 01:55
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zacznijmy od sterownika drukarki Jun 10, 2007

Co to za model? HP?
Proponuję następującą kolejność działań:

  • Zamknij Worda. W systemowym folderze Temp (z reguły: c:\documents and settings\current user\local settings\temp - current user to Twój login w Windzie) usuń wszystkie pliki, których nazwy zaczynają się od tyldy bądź kończą na tmp.
  • Spróbuj ponownie. Przy braku sukcesu idziemy dalej. Przed każdym następnym krokiem zamknij aplikacj... See more
Co to za model? HP?
Proponuję następującą kolejność działań:

  • Zamknij Worda. W systemowym folderze Temp (z reguły: c:\documents and settings\current user\local settings\temp - current user to Twój login w Windzie) usuń wszystkie pliki, których nazwy zaczynają się od tyldy bądź kończą na tmp.
  • Spróbuj ponownie. Przy braku sukcesu idziemy dalej. Przed każdym następnym krokiem zamknij aplikację Word.
  • W folderze roboczym Worda (z reguły: c:\documents and settings\current user\application data\microsoft\word) usuń wszystkie pliki - nie uswaj folderu Startup!
  • Spróbuj ponownie. Przy braku sukcesu idziemy dalej.
  • W folderze szablonów (z reguły: c:\documents and settings\current user\application data\microsoft\templates) przemianuj Normal.dot na xNormal.dot
  • Spróbuj ponownie. Przy braku sukcesu idziemy dalej.
  • Wróć gdzie byłaś przed chwilą. Usuń aktualny plik Normal.dot (jeżeli jest) i przemianuj spowrotem xNormal.dot na Normal.dot.
  • Wejdź do sterowników drukarki i usuń sterownik aktualnej drukarki. To powinno zakończyć wszystkie problemy. Ze strony producenta pobierz nowy, aktualny sterownik i zainstaluj go ponownie.


Ponieważ Word to program typu WYSIWYG, przy wyświetlaniu tekstu na ekranie korzysta on z ustawień sterownika drukarki. Dlatego sterownik może mu bruździć. Drukarki HP miały dawniej IMHO jedne z najtandetniejszych sterowników i lubiły paskudzić. Mogło się to oczywiście zmienić, ale nic na ten temat nie wiem, bo od wieków używam tylko Lexmarków, a obecnie Xeroxa.

Jerzy
Collapse


 
Maja Źróbecka, MITI
Maja Źróbecka, MITI  Identity Verified
Poland
Local time: 01:55
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Drukarkę Jun 10, 2007

rzeczywiście mam HP. Postępowałam zgodnie z Twoimi instrukcjami i przestało migać, ale nadal wyświetla mi się komunikat, jak otwieram plik Worda. Wydaje mi się, że usunęłam sterownik, ale może mi się właśnie tylko wydaje...

Maja


 
Maja Źróbecka, MITI
Maja Źróbecka, MITI  Identity Verified
Poland
Local time: 01:55
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Już Jun 10, 2007

jest OK. Zrestartowałam komputer i nie ma komunikatu, tylko wcześniej odinstalowałam drukarkę całkiem.

Wielkie dzięki, Jerzy!


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 01:55
Member (2004)
German to Polish
+ ...
To nieprawda! Jun 10, 2007

Jerzy Czopik wrote:


Drukarki HP miały dawniej IMHO jedne z najtandetniejszych sterowników i lubiły paskudzić. Mogło się to oczywiście zmienić, ale nic na ten temat nie wiem, bo od wieków używam tylko Lexmarków, a obecnie Xeroxa.

Jerzy


"Od zawsze" używałem HP, a obecnie też i Xeroxa. Miałem incydent z Lexmarkiem i Oki i nie potwierdzam. Drukarka atramentowa HP OfficeJet 840C pracowała 10 lat i była akceptowana przez wszystkie warianty Okien. Padła w końcu na skutek zapylenia, które powstało w trakcie remontu, a nie sama z siebie.
Oczywiście, nie mam nic wspólnego z HP. Nie jestem też fanem kosztów eksploatacji drukarek HP. Ale nie zgodzę się z tezą, że są kiepskie.

Pozdrawiam

Andrzej


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 01:55
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Andrzeju, nie przeczytałeś dokładnie Jun 10, 2007

Profesjonalne drukarki HP są bardzo dobre, lecz niestety drogie.
Ja odniosłem się jednak nie do drukarek jako takich, a do samych ich sterowników - w wersji niemieckiej niektóre sterowniki wymagały niezłej gimnastyki, aby je nauczyć drukować w językach nie difolt

Natomiast tanie drukarki HP, np. słynna laserówka serii 1100, należą IMHO do kiepkskich (może nie pod wględem jakości druku) - w tej d
... See more
Profesjonalne drukarki HP są bardzo dobre, lecz niestety drogie.
Ja odniosłem się jednak nie do drukarek jako takich, a do samych ich sterowników - w wersji niemieckiej niektóre sterowniki wymagały niezłej gimnastyki, aby je nauczyć drukować w językach nie difolt

Natomiast tanie drukarki HP, np. słynna laserówka serii 1100, należą IMHO do kiepkskich (może nie pod wględem jakości druku) - w tej drurkarce papier dżem, czyli zatory papieru, zdarzały się w zaprzyjaźnionym biurze dziesiątki razy dziennie.
Co do jakości druku, to nic im zarzucić nie mogę - gdy kupwałem pierwszą laserówkę, ze względu na koszty i osiągi wybrałem OKI, ale zazdrościłem hapekom właśnie jakości druku. Po przesiadnięciu się na Lexmarka Optrę R przestałem zazdrościć, bo wtedy właściciele hapeków mi zazrościli. A teraz się wszystko bardzo zmieniło, bo co chwilkę nowe modele na rynek wychodzą i o orientację trudno.
Plujki dowolnego rodzaju od raz każdemu odradzam, a z laserów wszystkie Samsungi do kosza bym wyrzucił - mam ich faks i mnie trafia, bo co chwilę się papierem zatyka. Muszę do niego specjalny gatunek papieru kupować, a i to nie zawsze pomaga.

Wracając do meritum sprawy - w tym konkretnym przypadku najwyraźniej bruździł sterownik drukarki. Być może miał sknocone ustawienia, choć w przypadku HP dostęp do ustawień przez użytkownika w sterownikach do drukarek klasy "nieprofesjonalnej" jest tragicznie mały.

Jerzy
Collapse


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 01:55
German to Polish
+ ...
O drukarkach lexmark (plujkach) Jun 11, 2007

Miałem tego ustrojstwa sztuk dwie. Zdecydowanie odradzam. No cyrki to takie wyczynia w windzie, że aż się przykro robi. Co chwilę jakiś błąd krytyczny, dziwne kolejki i ten wkurzający manager "drukowanie rozpoczęte!". Do tego absolutna wywrotka przy próbie druku bezpośrednio z netu i zupełna nieadekwatność w Corelu. Plujki HP biją lexmark na web na szyję. Obecnie mam kombajn laserowy HP, bo w naszej pracy potrzeba czasem skanera z podajnikiem a atrament jest po prostu nieekonomi... See more
Miałem tego ustrojstwa sztuk dwie. Zdecydowanie odradzam. No cyrki to takie wyczynia w windzie, że aż się przykro robi. Co chwilę jakiś błąd krytyczny, dziwne kolejki i ten wkurzający manager "drukowanie rozpoczęte!". Do tego absolutna wywrotka przy próbie druku bezpośrednio z netu i zupełna nieadekwatność w Corelu. Plujki HP biją lexmark na web na szyję. Obecnie mam kombajn laserowy HP, bo w naszej pracy potrzeba czasem skanera z podajnikiem a atrament jest po prostu nieekonomiczny. To urządzenie HP LaserJet 3052 - bardzo je sobie chwalę. Szybkie, ekonomiczne i stabilne.


P.S.: Ja też nie mam z tą firmą nic wspólnego.
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Migający pasek narzędzi Worda






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »